Witamy w naszym sklepie

Kozie sery, jogurty, kefiry i inne przetwory z koziego mleka – sklep internetowy

Lubisz kozie sery? Sklep internetowy naszej farmy oferuje szeroki wybór produktów od kóz z naszego gospodarstwa ekologicznego.

Możesz także umówić się z nami na serowe zakupy w Złotnej.

Chcesz zamówić sery kozie? Nasz sklep z ekologiczną żywnością jest otwarty:

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00, w soboty w godzinach 8.00-12.00.
Aby się dowiedzieć, jakie produkty są aktualnie w sprzedaży, najlepiej wcześniej zadzwonić
pod nr:  577 531 077

Ser kozi – czy jest zdrowy?

Kozie sery, kefiry oraz inne przetwory z mleka koziego są coraz częściej wybierane przez osoby ceniące zdrowy tryb życia. Posiadają one o wiele więcej składników odżywczych np. białka i wapnia, magnez, a także witaminy z grupy B i A dzięki czemu są znacznie zdrowsze od przetworów z mleka krowiego i łatwo przyswajalne przez ludzki organizm.

Poznaj właściwości zdrowotne koziego sera >>

Czy mleko i ser kozi zawiera laktozę?

Kozie mleko oraz jego przetwory, jak sery czy jogurty, zawiera niewielkie ilości laktozy, która jest zdecydowanie łatwiej trawiona przez ludzki organizm niż ten sam cukier w mleku krowim. Jest to niezaprzeczalna zaleta produktów z koziego mleka, która je wyróżnia i daje im przewagę nad tradycyjnym nabiałem. Dlatego sery kozie są polecane osobom ze skłonnościami do nietolerancji laktozy i białka krowiego. Jeśli dodamy do tego ekologiczne żywienie naszych zwierząt, ich dobrostan w otwartym, pełnym świeżego powietrza i świeżej trawy chowie, sprawiamy, że nasze produkty z koziego mleka wywierają pozytywny wpływ na odporność organizmu oraz są zaliczane do tzw. żywności funkcjonalnej.

Więcej informacji o mleku kozim znajdziesz tu