ZAGRODA EDUKACYJNA NA KOZIEJ FARMIE ZŁOTNA

Na Koziej Farmie w Złotnej hodujemy własne kozy, wytwarzamy prawdziwie ekologiczne sery z koziego mleka i zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą powrócić do czasów naturalnego rolnictwa i podpatrzeć życie ekologicznego gospodarstwa.

Zajęcia u nas to doskonały pomysł na szkolną wycieczkę! Dlatego zapraszamy grupy przedszkolne, szkolne oraz młodzież do naszej zagrody edukacyjnej! Podzielimy się z Wami odkrytymi przez nas tajemnicami kóz,  podpowiemy jak zrobić domowym sposobem pyszny jogurt i ser oraz pokażemy jak działa nasza przyzagrodowa serowarnia.

Spędzimy z Wami dzień wśród malowniczych łąk otaczających nasze gospodarstwo, umożliwimy bezpieczny kontakt z naszymi zwierzętami i sprawimy, że tak jak my, pokochacie kozy – jedyne w swoim rodzaju zwierzęta gospodarskie – charakterne i towarzyskie jednocześnie.

Programy edukacyjne w zagrodzie edukacyjnej Kozia Farma Złotna

Kozia Farma Złotna należy do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Opracowaliśmy sprawdzone programy zajęć dla maluszków i dla starszaków, a także dla całkiem dorosłych.
Zapraszamy grupy liczące od 15 do 30 uczestników.

Edukacyjne spotkania dla dzieci pt. „Kozi dzień na farmie”

Zakres tematyczny: Poznanie kóz jako zwierząt dających mleko i warunków ich życia w gospodarstwie – kozi dzień: od dojenia do dojenia; specyfika koziego odżywiania, koziarnia jako bezpieczny dom, pastwisko – miejsce swobody, kozie maluchy – kształtowanie odpowiedzialnych zachowań wobec zwierząt.

Przebieg zajęć:

Warsztaty dla dzieci pt. „Zdrowe mleko – pyszny ser”

Zakres tematyczny: Kozy w ekologicznym gospodarstwie – warunki ich życia.

Przebieg zajęć:

Pomoce dydaktyczne do naszych warsztatów:

Prowadzący, tj. właściciele Koziej Farmy: Kasia i Grzegorz elastyczne reagują na potrzeby grupy, dzięki czemu istnieje możliwość niewielkich modyfikacji programu pod kątem uczestników zajęć. Kładziemy nacisk na naukę przez doświadczenie, ale z odpowiednią dawką solidnej wiedzy.

Zainteresowała Cię nasza zagroda edukacyjna z kozami? Skontaktuj się z nami: Kasia – 512-166-745 lub kasia@koziafarma.pl