Agroturystyka z kozami – ekologiczne gospodarstwo rolne dla każdego!

Zapraszamy Was do wypoczynku na naszej ekologicznej farmie, w naszej agroturystyce z kozami. Mamy do dyspozycji dwa komfortowo urządzone, niezależne pokoje z własnymi łazienkami oraz wspólną jadalnię. Miejsce idealne dla miłośników slow-life, pasjonatów serów zagrodowych, naturalnej kuchni, odkrywania nowych smaków lub powrotu do smaków dzieciństwa, wypoczynku na prawdziwej wsi…

Klimat miejsca, czyli co robić na koziej farmie?

Można położyć się w hamaku, na leżaku bądź zrelaksować się na huśtawce w sadzie (na życzenie udostępniamy pledy i leżaki). Można posiedzieć na tarasie w bujanym fotelu i poczytać książkę lub czasopismo z naszej biblioteczki. Można wyjść na spacer z kijkami do nordic walking (dysponujemy 2 kompletami – proponowane trasy spacerów znajdują się na mapkach).

Przede wszystkim zaś można pójść do naszych kóz, do zagrody, do koziarni, a najlepiej razem z nimi na łąkę – popatrzeć, jak zachowują się w swoim naturalnym otoczeniu, biorąc pod uwagę, że kilka najbardziej towarzyskich zamiast jeść, będzie domagać się głaskania. Miewamy gości, którzy idą z kocykiem na łąkę razem z kozami i spędzają tam pół dnia

Jeśli tylko macie na to ochotę, przygotujemy dla was bezpłatną degustację naszych ekologicznych kozich serów, a bardziej dociekliwych możemy wprowadzić w tajniki ich wytwarzania. Podobnie – oprowadzimy po gospodarstwie (od koziarni i dojarni, po zagrodę capów i spotkanie z naszą Holką – klaczą małopolską). Dzieci mogą skorzystać z piaskownicy, książeczek, kolorowanek i mobilnej skrzynki z zabawkami. Wszystkie powyższe rzeczy udostępniamy bezpłatnie.

Nasza Farma to spokojne miejsce, gdzie możecie zaszyć się z książką i odpłynąć myślami. Mamy tu wiele zakątków odosobnionych i ustronnych, np. sad, łąka, miejsce nad stawem. Ale jest to też gospodarstwo, gdzie trzymamy kozy (i jednego konia), robimy sery, spotykamy się z klientami, młodzieżą szkolną i dziećmi, edukujemy do życia bliższego naturze, organizujemy degustacje. Tak więc jest to miejsce do relaksu, ale też pracy i normalnego życia. Jeśli więc potrzebujecie idealnej ciszy przez cały czas trwania pobytu, to może warto zastanowić się nad innym miejscem, bo u nas – a to przejedzie traktor, a to zaszczeka pies – po prostu życie na wsi…

Pokoje wynajmujemy na minimum dwa noclegi. W sezonie wysokim na minimum pięć noclegów. Do jednego noclegu doliczamy dodatkowo 50% jego ceny. W naszej agroturystyce nie ma telewizorów ani wi-fi.

Interesuje Cię nasza agroturystyka z kozami? Sprawdź szczegółowe warunki pobytu >>   

Atrakcje w okolicy Koziej Farmy Złotna

Zawsze służymy naszym gościom naszej agroturystyki wiedzą na temat atrakcyjnych miejsc w okolicy: np. innych gospodarstw wartych odwiedzenia, odpoczynku nad jeziorem Narie z kąpielowym pomostem i wypożyczalnią kajaków łódek i rowerków wodnych, trasą kanału Ostródzko – Elbląskiego – XIX-wiecznego arcydzieła budownictwa wodnego… i innych miejsc, o których dowiecie się na miejscu. Wręczymy mapki opisujące leśne szlaki turystyczne do wypraw pieszych lub rowerowych (jest możliwość wypożyczenia dwóch rowerów w naszym gospodarstwie).

Luksusowa agroturystyka z kozami na wsi

Projektując przestrzeń w naszym gospodarstwie agroturystycznym, przywiązywaliśmy wielką wagę do jej piękna, prostoty i funkcjonalności.

We wnętrzach wykorzystaliśmy naturalne materiały najwyższej jakości, takie jak drewno (w tym także stare, stuletnie deski), cegłę oraz naturalne tkaniny. Śpi się u nas na wygodnych łóżkach z antyalergiczną pościelą w hotelowym standardzie. Każde łóżko posiada niezależne źródło oświetlenia.

Zadbaliśmy o komfort wypoczynku w postaci wygodnych foteli, dodatkowych pledów i miękkich poduch.

Udogodnienia

agroturystyka z kozami, wyżywienie
agroturystyka z wyżywieniem na koziej farmie

Agroturystyka z wyżywieniem ekologicznym

Śniadanie – zawsze wliczone w cenę noclegu, obfite i pyszne. Jesteśmy certyfikowanym gospodarstwem ekologicznym i bardzo nam zależy, byście to poczuli jedząc u nas posiłki. Poza kozimi serami serwujemy własnoręcznie wykonane przetwory, konfitury, bardzo często pieczemy chleb na zakwasie z ekologicznej mąki, a w sezonie dzielimy się z Wami darami naszego warzywnika i sadu.

Śniadanie to u nas nieśpieszna celebracja smaków i zapachów… codziennie inne ciepłe danie – a to jogurtowe placuszki, a to jajecznica z prawdziwych jajek, a to naleśniki… Można je przedłużyć kawą w sadzie…

W zależności od naszych możliwości czasowych i Waszych preferencji, możemy dodatkowo umówić się na:

  • kolację (deska naszych serów z koziego mleka, sezonowe warzywa, bruschetta/chleb, kawa/ herbata) w cenie 35 zł dla osoby dorosłej i 15 zł dla dziecka w wieku 3 – 10 lat.
  • ciepłą kolację – gorące danie + jak wyżej deska naszych serów, sezonowe warzywa, bruschetta/chleb, kawa/ herbata) w cenie 45 zł dla osoby dorosłej i 20 zł dla dziecka w wieku 3 – 10 lat.
Nasze

Pokoje

Udogodnienia

W cenie
 • Bezpłatne degustacja serów
 • Wycieczka po naszej farmie
 • Dla dzieci: piaskownica, książeczki, kolorowanki oraz mobilna skrzynia z zabawkami
 • Kijki do nordic walking
 • Parking
Za dodatkową opłatą
 • kolacja
  (deska naszych serów, sezonowe warzywa, bruschetta/chleb, kawa/ herbata) w cenie 35 zł dla osoby dorosłej/ dziecka w wieku 5-12 lat- 20 zł.
 • ciepła kolacja z zupą
  + jak wyżej (deska naszych serów, sezonowe warzywa, bruschetta/chleb, kawa/ herbata) w cenie 45 zł dla osoby dorosłej/ dziecka w wieku 5-12 lat – 25 zł.
 • ciepła kolacja z daniem głównym
  + jak wyżej (deska naszych serów, sezonowe warzywa, bruschetta/chleb, kawa/ herbata) w cenie 55 zł dla osoby dorosłej/ dziecka w wieku 5 – 12 lat -30 zł.
 • dysponujemy dwoma rowerami do przejażdżek po okolicy. Ich wypożyczenie kosztuje 5 zł. za godzinę lub 25 zł. za cały dzień.