Witamy  w miejscu, które często nazywamy „krajem nienazwanym”, bo znajdujemy się na pograniczu kilku krain – Warmii, która rozciąga się tuż za rzeką Pasłęką, Mazur, zwanych Zachodnimi, Powiśla i Żuław. Przed wojną ten obszar od Ostródy do Elbląga nazywany był Oberlandem, czyli Prusami Górnymi.

ZŁOTNA

– malutka wieś nieopodal Morąga przyciągnęła nas w 2012 roku.

Przez wiele lat wiedliśmy  miejskie życie:
Grzegorz – pracując w korporacji,
Kasia – prowadząc szkolenia.

Jednak plany powrotu na wieś, w rodzinne strony Grzegorza krystalizowały się coraz bardziej i wreszcie znalazły swój finał w postaci zakupu podupadłego gospodarstwa.

Niewielkie gospodarstwo przedwojennych pracowników rolnych z małym domkiem socjalnym (tzw. kochówką), stodołą i bardzo zniszczoną oborą zamieniliśmy w ciągu ostatnich lat na ekologiczną farmę z własnym chowem kóz, przyzagrodową serowarnią i agroturystyką.

W  nasze progi zapraszamy pasjonatów życia bez pośpiechu, entuzjastów ekologicznych kozich serów oraz wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w wiejskim życiu i zamieszkać na farmie w klimatycznej i komfortowej agroturystyce.  W przytulnym sklepiku kupicie kozie produkty, latem  wypijecie zimny kefir, czy zjecie  jogurt z malinami.

Nasz
styl życia

Ideą, która nam przyświeca,  jest powrót do źródeł, do czystej, nieskażonej chemią zdrowej żywności. Realizujemy ją  już od etapu uprawy roślin, poprzez karmienie zwierząt  zdrową, ekologiczną karmą,  po troskliwą nad nimi opiekę. Nasze kózki są szczęśliwe, bo pasą się swobodnie na osiemnastu hektarach aromatycznych łąk wokół siedliska.

Dzięki temu możemy Wam zaoferować przepyszne sery zagrodowe z koziego mleka: krótko dojrzewające sery podpuszczkowe, śmietankowe twarożki z pasteryzowanego i niepasteryzowanego mleka, kozie sery solankowe, wędzone, twarde, sery pleśniowe a także kefiry i jogurty, które kupicie w naszym sklepie farmerskim.

Jeśli wcześniej umówicie się na degustację,  opowiemy o tajnikach wytwarzania każdego próbowanego sera. Zawsze też możecie umówić się na obejrzenie całego  gospodarstwa, wysłuchanie opowieści o kozich zwyczajach a nawet pójść z kozami na pastwisko.  Gwarantujemy, że kozy podbiją Wasze serca – to bardzo towarzyskie i inteligentne stworzenia.