Kozia Farma Złotna – witamy w naszym gospodarstwie!

Witamy  w miejscu, które często nazywamy „krajem nienazwanym”, bo znajdujemy się na pograniczu kilku krain – Warmii, która rozciąga się tuż za rzeką Pasłęką, Mazur, zwanych Zachodnimi, Powiśla i Żuław. Przed wojną ten obszar od Ostródy do Elbląga nazywany był Oberlandem, czyli Prusami Górnymi.

Nasza kozia kraina Złotna

Złotna to malutka wieś nieopodal Morąga, która przyciągnęła nas w 2012 roku.

Przez wiele lat wiedliśmy miejskie życie: Grzegorz – pracując w korporacji, Kasia – prowadząc szkolenia. Jednak plany powrotu na wieś, w rodzinne strony Grzegorza krystalizowały się coraz bardziej i wreszcie znalazły swój finał w postaci zakupu podupadłego gospodarstwa.

Niewielkie gospodarstwo przedwojennych pracowników rolnych z małym domkiem socjalnym (tzw. kochówką), stodołą i bardzo zniszczoną oborą zamieniliśmy w ciągu ostatnich lat na ekologiczną farmę z własnym chowem kóz, przyzagrodową serowarnią i agroturystyką.

STYL ŻYCIA NA KOZIEJ FARMIE

Ideą, która nam przyświeca,  jest powrót do źródeł, do czystej, nieskażonej chemią zdrowej żywności. Realizujemy ją już od etapu uprawy roślin, poprzez karmienie zwierząt zdrową, ekologiczną karmą, po troskliwą nad nimi opiekę. Nasze kozy są szczęśliwe, bo pasą się swobodnie na osiemnastu hektarach aromatycznych łąk wokół siedliska.

Dzięki temu możemy Wam zaoferować przepyszne sery zagrodowe z koziego mleka: krótkodojrzewające sery podpuszczkowe, śmietankowe twarożki z pasteryzowanego i niepasteryzowanego mleka, kozie sery solankowe, wędzone, twarde, sery pleśniowe a także kefiry i jogurty, które kupicie w naszym sklepie farmerskim.

Na kozią farmę zapraszamy pasjonatów slowlife, czyli życia bez pośpiechu, entuzjastów ekologicznych kozich serów oraz wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w wiejskim życiu i zamieszkać na farmie w klimatycznej i komfortowej agroturystyce. W przytulnym sklepiku lun sklepie internetowym kupicie kozie sery i inne produkty z koziego mleka, latem  wypijecie zimny kozi kefir, czy zjecie kozi jogurt z malinami.

Jeśli wcześniej umówicie się na degustację, odwiedzimy naszą serowarnię, opowiemy o tajnikach wytwarzania każdego próbowanego sera. Zawsze też możecie umówić się na obejrzenie całego  gospodarstwa, wysłuchanie opowieści o kozich zwyczajach, a nawet pójść z kozami na pastwisko. Gwarantujemy, że kozy podbiją Wasze serca – to bardzo towarzyskie i inteligentne stworzenia.