Your browser does not support SVG

Spotkania z kozami:

Zapraszamy wszystkich – Małych i Dużych do zwiedzania całego naszego gospodarstwa od koziarni i dojarni po zagrodę capów i spotkanie z naszą Holką – klaczą małopolską.
Gwarantujemy, że wygłaskacie wówczas nasze kozy, poznacie ich bardzo różne charaktery, dowiecie się, czy każda z nich ma imię i czy to prawda, że koza zje nawet miotłę, a także co to tak naprawdę znaczy, że gospodarstwo jest ekologiczne.
Od maja do października, przy sprzyjającej pogodzie jest także możliwość towarzyszenia naszym kozom na pastwiskach i obserwowania ich w naturalnym otoczeniu, a w okresie wykotów poprzytulanie małych koźlątek.


    UWAGA! Degustacje i zwiedzanie farmy są możliwe wyłącznie po uprzednim umówieniu się telefonicznym.


Czas na spotkanie z Państwem musimy zaplanować i wykroić z licznych obowiązków w gospodarstwie.
By się umówić, prosimy dzwonić +48 663 144 547 lub +48 512 166 745

Wybierzemy się razem do koziej zagrody

Wchodząc z podwórkowego dziedzińca stajemy pod zadaszonym, wybrukowanym  podcieniem. Panuje tu miły cień i nasze kozy chętnie tu wypoczywają.

Wchodząc tu, można mieć pewność, że zaraz przybiegnie do nas co najmniej kilka kózek. Jedne w oczekiwaniu na jakiś przysmak – kawałek jabłka, marchewki, czy suchego chleba, inne, by sprawdzić co się dzieje i kto przyjechał, a jeszcze inne, by się do nas po prostu przytulić i nastawić łepek do głaskania. O, właśnie mamy przed sobą Meme, Balbinę, Pyzę, Gałeczkę i Orcię.  Zabieramy teraz nasze stado na nowe pastwisko. Meme, Gałeczka i Orcia nie oddalają się od nas ani na chwilę, stąpając tuż przy nodze, jak pieski. Gdy zbliżamy się do bramy oddzielającej zagrodę od łąki, wszystkie kozy podnoszą się i ruszają z nami. Od tego momentu bramka będzie otwarta przez cały dzień a kozy 2- 3 razy będą wychodzić na pastwiska i wracać. Mają tutaj całkowitą swobodę i same decydują o powrocie i czasie odpoczynku w koziarni.

Idziemy z kozami na kwaterę blisko lasu. Jest słonecznie, zielono, wieje lekki wiaterek, przynosząc zapach skoszonego obok siana. Przystajemy na chwilę i oddychamy głęboko. Wdychamy powietrze przesycone świeżością, przywodzącą na myśl zapachy z dzieciństwa – wakacji u dziadków na wsi, beztroski i radości towarzyszącej bieganiu po łące.

Nasze pastwisko jest bardzo rozległe i liczy obecnie 17 hektarów wokół siedliska. Jest malowniczo pofałdowane, a z każdej górki rozciąga się inny widok – na łąki, na las. Jeśli weźmiemy ze sobą koc czy leżak, będziemy mieli możliwość prawdziwej kontemplacji natury. Musimy też wziąć pod uwagę, że kilka najbardziej towarzyskich kóz zamiast jeść będzie domagać się od nas głaskania 🙂

Cennik:

Spotkanie z kozami i oprowadzenie po gospodarstwie dla osoby dorosłej – 10 zł, dzieci od lat 5 – 5 zł.